Функціонування басейну в ЗДО №463

В нашому дошкільному закладі функціонує стаціонарний басейн. Фізичні навантаження у поєднанні з дією чинників зовнішнього середовища води, сонця і повітря, допомагають нам, дорослим, створити умови для адаптації організму до умов довкілля, підвищувати імунітет дитини. Водні процедури є дуже сильним загартувальним засобом, а заняття плавання в басейні сприяє цьому. Складено план оздоровчих заходів роботи басейну, систему ігрових занять з використанням новітніх оздоровчих технологій та вправ гідроаеробіки.

Плавання є однією з найбільш дієвих форм фізичного виховання дітей. Під час плавання на організм впливає низка позитивних чинників – це вода, повітря, температура та рухова активність.

Регулярні заняття плаванням забезпечують загальнозміцнювальну дію на організм дітей, формують корисну навичку – вміння вільно рухатися у воді. Вони поліпшують фізичний розвиток у 93,5% дітей, зокрема сприяють формуванню правильної постави, запобігають розвитку плоскостопості, збільшують життєву ємність легень та сприяють розвитку силових характеристик м’язів тулуба. Окрім того, під час плавання відбувається процес очищення шкіри, полегшується її дихання; активується робота внутрішніх органів і тренуються фізіологічні системи організму.

Таким чином, плавання можна використати як корекцію при дефектах постави і стопи у дітей або як засіб профілактики цих порушень.

Систематичні заняття плаванням покращують фізичний розвиток дітей та зміцнюють їхній організм. Ми намагаємося кожне заняття зробити не лише корисним, але й цікавим для дітей, адже розуміємо – усі загартувальні процедури будуть ефективними лише на тлі позитивних емоцій.

Заняття з плавання складається з 3 частин :

1. Підготовча

Проводиться на суші: виконуються загально - вправи з ходьби і бігу, загально розвиваючі та імітаційні, а також вправи, які дають змогу швидше засвоїти техніку плавання.

2. Основна

Проводиться у воді: освоєння дітей з водою і опанування елементів техніки плавання.

3. Заключна

Ігри та розваги. Довільне плавання з плаваючим предметами.

Перші заняття, як правило , присвячуються ознайомленню з властивостями води. Діти спостерігають, як тримаються на воді гумові іграшки, досліджують дно басейну, пробують ходити у воді, бігати та стрибати. На наступних заняттях вчаться сідати на дно басейну, опускати обличчя у воду і дути на її поверхню( підготовча вправа для видиху у воду).

Рішення щодо можливості відвідувати басейн

Перед початком відвідування басейну та перед кожним заняттям з плаваннядітей обов’язково оглядає медичний працівник (сестра медична старша).

Не допускаються до занять діти з гострими катаральними проявами або за наявності отиту, хронічного запалення носоглотки тощо. Такі діти мають перебувати під наглядом лікаря, який визначить початок занять з плавання індивідуально для кожної дитини.

Необхідні речі для відвідування дитиною басейну

Для відвідування басейнудіти повинні мати індивідуальні плавки, рушник, шапочку і тапочки.