/Files/images/kartinki/image (1).png

Сестра медична старша
Верхуша Ірина Анатоліївна

/Files/images/grupa/FOT_0381_pp.jpg
Графік роботи:
Щоденно з 07.00 до 18.30

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Захворювання,які можна попередити шляхом вакцинації"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Про це Вам варто знати"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Як зберегти зір дитині"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Вимоги до температури повітря в ЗДО"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Харчові джерела вітамінів та мінеральних речовин"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Дитяча аптечка"

/Files/images/medichn_robtniki/ico_docx.gif "Дитячий травматизм та його профілактика"

/Files/images/bezpeka/КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ.png

/Files/images/bezpeka/загружено (1).jpg
/Files/images/bezpeka/7ME-14QGx9M.jpg

/Files/images/medichn_robtniki/111.png

Імунітет - це ціла система організму, захищати нас від вторгнення будь-якого чужорідного агента, зокрема, вірусного або бактеріального. Навіть спочатку сильний імунітет під впливом ряду факторів може дати слабину. І щоб цього не сталося в самий невідповідний момент, пропонуємо вашій увазі 7 простих способів, які дозволять вам не тільки привести в порядок імунну систему, а й, ненав'язливо моделюючи ваш спосіб життя, значно підвищити рівень загального здоров'я.
1. Здоровий сон. Висипайтеся щодня! Сон повинен бути достатньої тривалості, щоб вранці можна було прокинутися відпочив і з гарним настроєм.
2. Регулярно відвідуйте басейн. Купуючи абонемент, ви вбиваєте відразу трьох зайців, оскільки впливаєте одночасно на три механізму підвищення імунного захисту. По-перше, регулярне відвідування басейну - ефективний і, напевно, самий приємний варіант загартовування. По-друге, плавання - це одна з найкорисніших фізичних навантажень. По-третє, вода - це найкращий антидепресант, що забирає на себе всі наші негативні емоції і стреси.
3. Регулярно (хоча б 1-2 рази на тиждень) відвідуйте російську лазню або сауну. Чергування високих і низьких температур - відмінне тренування судинного тонусу та імунітету. Крім того, це чудова очищення від шлаків всього організму і прекрасна можливість душевно провести час зі своїми друзями.
4. Почніть харчуватися за всіма правилами здорового харчування. Якщо ви поки не готові повністю переглянути свій раціон, просто збагатите його свіжими овочами, фруктами і зеленню. Починайте свій день зі склянки цитрусового фрешу, обов'язково розведеного очищеною водою в пропорції 1: 1, щоб не нашкодити шлунку. Виключіть каву і чорний чай, віддавши перевагу зеленому з часточкою лимона, а ще краще - відвару шипшини. Цукор замініть медом або малиновим (черносмородиновим) варенням. Ці нехитрі прийоми з лишком заповнять сезонний дефіцит вітамінів і без застосування синтетичних, а значить, і не таких уже корисних полівітамінних препаратів.
5. Кожен день вживайте хоча б склянку кисломолочного продукту - кефіру або йогурту - з живими бактеріями, роль яких у забезпеченні імунного захисту всім нам добре відома, завдяки рекламним роликам.
6. Активно використовуйте природні стимулятори імунної системи. Якщо у вас на підвіконні росте алое (столітник), чому б цим не скористатися? Є тільки один важливий секрет. Свої імуностимулюючі властивості алое починає проявляти тільки через два тижні після зрізки за умови зберігання листя в темному прохолодному місці, наприклад, в холодильнику. Сік алое можна додавати в ранковий фреш, змішувати з медом або приймати в чистому вигляді: по 1 чайній ложці на день. Альтернативою алое можуть служити квітки ехінацеї у вигляді настою (1 склянка в день) або засушений сік цієї рослини в таблетках (наприклад, иммунал).
7. Заряджаємося оптимізмом! Вченими давно доведено, що песимісти хворіють частіше і важче. Давайте вчитися радіти кожній миті, звертати увагу на приємні дрібниці, які дарує нам наше життя, радіти зустрічам з друзями і близькими, своєму відображенню в дзеркалі, нарешті.
І найголовніше. Зміцнити і підвищити рівень імунітету неможливо моментально, тому починайте дбати про своє здоров'я заздалегідь, тобто вже зараз, не чекаючи появи перших ознак застуди. Виконання семи запропонованих методів підвищення імунітету не дозволить простудних захворювань затьмарити вам найпрекрасніше і романтичне пору року!

/Files/images/kartinki/c6e18d07f689d470ec180402d1a61814.gif

/Files/images/medichn_robtniki/image.jpg/Files/images/medichn_robtniki/image (3).jpg/Files/images/medichn_robtniki/image (4).jpg/Files/images/medichn_robtniki/image (5).jpg/Files/images/medichn_robtniki/image (6).jpg /Files/images/medichn_robtniki/image (1).jpg /Files/images/medichn_robtniki/image (2).jpg

/Files/images/medichn_robtniki/0.png

Поради від сестри медичної старшої

Процедури загартування
Загартування як один з основних засобів профілактики ГРЗ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань температури, зміни атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям
Загартування повітрям (найчастіше холодним) є дуже розповсюдженим у профілактиці ГРЗ завдяки стимуляції реакцій імунітету і процесів терморегуляції. У людей, стійких до низьких температур, теплоутворення в організмі проходить інтенсивніше. Поліпшене кровопостачання шкіри зменшує ймовірність виникнення обморожень.
Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі (не менше 3,5 годин) та повітряні ванни. Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, стимулюючи підвищення порогу їх чутливості та тренування механізмів терморегуляції. У холодну пору року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі.
Загартування повітряними ваннами необхідно проводити у приміщенні, завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18-20 0С. Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3-5 хвилин. Повітряні ванни можна поєднувати з гігієнічною гімнастикою після сну, дихальними вправами, рухливими іграми, ходінням босоніж по підлозі або килимку, змоченому розчином морської солі протягом 10 хвилин.
Організовуючи процедури загартування, необхідно враховувати стан здоров’я дітей, створювати позитивну психологічну атмосферу. Наприклад, проводити процедуру у формі гри чи з використанням ігрових елементів.

Загартовування водою
Потужним природним засобом загартування є вода. Загартування водою треба починати з розтирання тіла мокрою губкою, фланелевою рукавичкою або рушником. Початкова температура води для розтирання має бути 35-36 0С. З кожною наступною процедурою температуру води поступово знижують на 1 0С, поки вона не досягне 28-30 0С. Після проведення загартування необхідно насухо витерти шкіру дитини до легкого почервоніння. Процедура має тривати 1-2 хвилини.
Коли дитина звикне до розтирань водою, почуватиметься комфортно, можна проводити обливання. Процедуру проводять щоденно чи через день упродовж 2-3 хвилин. Температуру води поступово понижують з 34-37 0С до 22-23 0С. Обливання поліпшує функціональний стан органів, тканин, стимулює апарат фізичної терморегуляції, підвищує резистентність організму.

У профілактиці ГРЗ ефективним є загартування стоп, адже між охолодженням стоп та рефлекторною судинною реакцією слизової оболонки дихальних шляхів існує залежність. Завдяки рефлекторному звуженню судин відбувається подразнення біологічно активних точок стоп, поліпшення обмінних процесів, укріплення імунної системи організму. Температуру води необхідно поступово знижувати від 35-36 0С до 18-20 0С. Процедура має тривати 20-30 секунд. Після загартування ноги дитини необхідно ретельно розтерти до легкого почервоніння.
Підвищити резистентність організму допоможе метод контрастного обливання. На початку процедури температура води має бути 36 0С, поступово її знижують до 18-28 0С, наприкінці процедури знову використовують теплу воду (36 0С).
Дихальна гімнастика

Підвищити імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання. Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня.
Журнал «Медична сестра дошкільного закладу № 0/2012»

Як не хворіти у закладі дошкільної освіти

Перший рік в закладі дошкільної освіти – справжнє випробування, як для дитини, так і для батьків. Постійні лікарняні і капризи зводять з розуму, і, здається, що всі зусилля даремні – дитина хворітиме. Немає! Хвороб не буде, якщо правильно підготувати малюка. Дитина в закладі дошкільної освіти «повинна» хворіти за умовчанням! Абсолютно нове середовище, нове оточення і самі різні віруси і бактерії, так або інакше, зроблять свою справу. Проте, готувати дитину до саду необхідно, повірте, це обов'язково принесе плоди.

Оптимальним часом для першого походу в заклад дошкільної освіти вважається середина серпня – початок вересня. Температура повітря знижується, вимотуюча жара сходить нанівець. В той же час до осінніх дощів і хвороб достатньо часу, малюк встигне адаптуватися. Але підготовку потрібно починати вже в червні.

Як уберегти дитину від застуди

До вашої уваги прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:

1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медичні працівники у закладі дошкільної освіти – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.
2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.
3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.
4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.
5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.
6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.
7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.
8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.
Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.

Профілактика респіраторних захворювань
Ніхто, не винайшов кращого способу прфілактики респіраторних хвороб ніж загартування. Про нього написано багато, вивчайте і вибирайте метод, відповідний вашому малюкові. Наш метод простий – дитину не кутати! Водою холодною не обливати, в ополонці малюка не купати. Просто старатися, щоб дитина не потіла. Влітку ходити голяком, взимку одягнена так, щоб не перегрівалася. І ще, якщо можна віднести до загартування – цілорічна фруктова терапія: полуниця, малина, смородина вишня. Всі ці фрукти можна заморожувати – так вони практично не втрачають корисних складових і доступні взимку. І якщо обшпарити ту ж заморожену малину окропом (не варити!), отримаєте натуральний вітамінний компот. З тих, що привезли найкраще ківі (1 кг ківі замінює кількість вітаміну С, що міститься в 1 ящику лимонів), з нього і бананів можна робити фруктові салати з йогуртом. До речі, якщо ви довіряєте полівітамінним комплексам навесні і осінню влаштовуйте діткам тритижневі вітамінні курси (за порадою педіатра).
Ось, в принципі, і всі кроки по зміцненню імунітету до дитячого саду.

Ще одна порада – коли приводите вранці дитину в заклад дошкільної освіти, притисніть його (сердечко до сердечка) і передати йому своє тепло. Материнська любов – кращий захист від всіх хвороб!

Вітаміни і здоров’я вашої дитини

Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного розвитку організму дитини необхідні вітаміни. Їжа, яку ми пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість. Для забезпечення дитячого організму особливо важливими є вітаміни А, Е, С, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР). Вітамін D необхідний для нормального розвитку і росту кісток молодого організму. Він утворюється в шкірі під впливом дії сонячного проміння, а також вводиться в організм з їжею. Нестача вітаміну D може призвести до захворювання на рахіт. Хвороба ця починається з підвищеної пітливості, облисіння потилиці, занепокоєння. Пізніше в дитини, хворої на рахіт, з’являється викривлення кісток гомілки, грудної клітки, деформація кісток черепу. Діти, що страждають на цю хворобу, значно частіше, ніж здорові, хворіють на запалення легенів та інші недуги, які протікають тяжче, а процес одужання уповільнюється. Джерелом вітаміну D служить риб’ячий жир, вершкове масло, яєчний жовток, ікра, печінка тварин. Вітамін Е активізує діяльність м’язів. Він міститься в рослинних оліях, молоці, яєчному жовтку. Вітамін С. Нестача в організмі цього вітаміну призводить до хворобливого стану, який проявляється підвищеною стомлюваністю, кровоточивістю ясен та зниженим опором організму до захворювань. У великій кількості вітамін С (аскорбінова кислота) міститься в листяній зелені (качанна капуста, зелена цибуля, щавель, салат, смородина, кропива тощо) Багатими на цей вітамін є : шипшина, чорна смородина, суниця, пізні сорти яблук, мандарин, апельсин, лимон, грейпфрут. В овочах (картоплі, ріпі, помідорах, редисці тощо) вітаміну С міститься менше. Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, РР), важливі для нормального кровотворення та діяльності нервової системи , надходять до організму з борошном та борошняними продуктами, крупами, жовтками яєць, картоплею, квасолею, горохом, дріжджами, м’ясом. Значна кількість вітаміну В2 міститься також в молоці, молочних продуктах та житньому хлібі. Вітамін А необхідний для здорового стану шкіри, а також для нормального зору. Джерелом вітаміну А служить печінка тварин, вершкове масло, вершки, сметана, сир, яєчні жовтки. Зелень і деякі плоди містять каротин, що в організмі перетворюється на вітамін А. Насамперед це морква, помідори, обліпиха, зелена цибуля, шпинат, петрушка, кріп. Отже, більшість вітамінів належить до незамінних харчових речовин, життєво необхідних органічних сполук, які так потрібні організму. В осінньо-зимовий період в їжі, як правило, кількість необхідних вітамінів знижена. Тому доцільно малятам давати дитячі вітаміни та вітамінні препарати, які продаються в аптеках. Правильно дібрати такий засіб, враховуючи індивідуальні особливості вашої дитини, допоможе вам кваліфікований лікар-педіатр.

Кiлькiсть переглядiв: 208